Karlovarsko 4
Klášter Teplá. Klášter založil roku 1193 velmož Hroznata a povolal do něj premontstráty z pražského Strahova. V průběhu následujících staletí zažil chvíle rozkvětu i útlumu. Jeho současná podoba je výsledkem pozdně barokní přestavby pod vedením K. I. Dienzenhofera na přelomu 17. a 18. století.
Premonstráti z kláštera založili Mariánské Lázně.
Kostel Zvěstování Páně. Románsko–gotický chrám je součástí klášterního komplexu, jenž byl v letech 1689-1721 obnoven v barokním slohu. Zbudovaný v letech 1197-1232. Trojlodní sálová stavba s dvouvěžovým průčelím, příčnou lodí, pětiboce zakončeným gotickým presbytářem a dvěma obdélnými, apsidou zakončenými bočními kaplemi po východní straně ramen příčné lodi. Interiér zdobí pozdně barokní fresky z let 1754-56 od malíře Eliase Dollhopfa z Horního Slavkova. Zařízení je barokní.
Blahoslavený Hroznata.
Mariánské Lázně.
Zpívající fontána. Fontánu z roku 1986 tvoří kruhový bazén o průměru 18 metrů s dvanáctidílnou plastikou v podobě květu se středem z leštěné oceli.
Více než 250 trysek s maximálně 6 metrů vysokým střikem společně s produkcí hudby vytváří zajímavé kombinace včetně barevného osvětlení. Autorem fontány je architekt Pavel Mišík.
Kolonáda Maxima Gorkého.
Novobarokní kolonádu nechal postavit v letech 1888–1889 opat kláštera Teplá. Kolonáda je historickou památkou českého lázeňství, vzácným příkladem dobových staveb, jaké bývaly v minulosti v našich i zahraničních lázních a postupně byly likvidovány nebo modernizovány. Zdejší kolonáda přežila. Její rekonstrukce proběhla v letech 1973–1981.
Každou lichou hodinu fontána "zpívá" melodii, která je každou hodinu jiná. My měli štěstí na Hapkovu "Píseň pro fontánu v 17:00.
Fontána před kolonádou.
Cestou k zámku Kynžvart.
Zámek nechal postavit hrabě Philipp Emmerich Metternich v letech 1681-91. Za éry státního kancléře Metternicha v letech 1820-33 byl upraven ve vídeňském klasicistním stylu. Autorem úpravy byl architekt Petr Nobile. Kancléř nebyl iniciátorem přestavby, ale také významných kulturních a diplomatických setkání. Na zámku soustředil rozsáhlé sbírky od přírodnin po umělecké předměty a kuriozity. V Metternichově knihovně je uloženo několik tisíc svazků a řada vzácných rukopisů. Atmosféru panského sídla dokresluje rozlehlý anglický park s řadou doplňkových stavbiček.
Zámek Kynžvart. Metternichové ho měli, jako letní sídlo.
Bývalý mlýn.
Kamenný mostek.
Zub mamuta.
Tato kytka je udělána z peří papoušků a jiných ptáků.
Stůl A. Dumase.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Karlovarsko 4

Popis

Klášter Teplá, Mariánské lázně a zámek Kynžvart.

Období

Statistiky

  • 54 fotek
  • 4 se líbí

Fototechnika

Canon EOS 450D

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Karlovarsko 4
Komentáře Přidat