Karlovarsko 2
Zámek Ostrov. Původně zde stávala slovanská osada s opevněním, založená Hrabišicem Slavkem, od konce 15. století v majetku Šliků, od 17. století se zde postupně vystřídala saská knížata, bádenský vládnoucí rod, rakouský dům a jeho toskánská linie. Jedná se o komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek, Palác princů (též Bílý dvůr) a letohrádek.
Původní palácová budova byla spojena s budovou zámku. Po požáru roku 1795 bylo zbouráno západní křídlo a dostala svou současnou podobu.
Interiér skrývá překrásné valené klenby a archeology odhaleno "Dianinu lázeň", kterou připomíná nástropní malba v dětském oddělení městské knihovny, která zde našla útočiště po rekonstrukci z let 2009 a 2011.
Letohrádek. Jedná se o raně barokní stavbu s bohatě vyzdobenými interiéry.
Kaple Panny Marie Einsiedelnské. Překrásná barokní stavba červené barvy upoutá váš pohled již při vstupu do klášterního areálu. Kapli nechala vystavět opět markraběnka bádenská jako poděkování za první slova svého nejstaršího syna, která pronesl po návštěvě poutní kaple v Einsiedelnu. Stavbu dokázal za pouhé dva roky postavit dvorní stavitel Johann Michael Sockh.
Vpravo - Kostel Zvěstování Panny Marie. Kostel tvoří jádro klášterního areálu, stavitelem byl Martin Reiner. Jedná se o jednolodní stavbu s pravoúhlým presbyteriářem.
Panna Marie Einsiedelnská
Kaple sv. Anny. Mauzoleum vévodů sasko-lauenburských a markrabat bádenských. Vévoda Julius Jindřich Sasko-Lauenbruský zavdal roku 1644 podnět k výstavbě pohřební kaple, která se nachází za kostelem Zvěstování Panny Marie. Je jedna z nejstarších raně barokních centrálních staveb na území Čech.
Kostel Zvěstování Panny Marie.
Kostel sv. Michaela a Panny Marie Věrné. První zmínky o gotickém kostele, který se nachází na Malém náměstí v historické části města Ostrov, jsou z roku 1384. Jeho barokní interiér láká k návštěvě i poklidnému rozjímání a pochází z roku 1752.
Stará radnice. Goticko-renesanční budova s podloubím se nachází uprostřed Starého náměstí a v současné době slouží jako galerie a obřadní síň.
Uličky v Lokti.
Historické jádro města obklopené meandrem řeky Ohře bylo vyhlášeno v roce 1980 městskou památkovou rezervací. Dominantu města tvoří hrad s částečně dochovaným opevněním. Mezi další cenné památky patří kostel sv. Václava, kaple sv. Anny, barokní budova radnice či několik měšťanských domů.
Hrad Loket.
Goethova vyhlídka.
Loket neosvícen.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Karlovarsko 2

Popis

Ostrov a Loket.

Období

Statistiky

  • 40 fotek
  • 3 se líbí

Fototechnika

Canon EOS 450D

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Karlovarsko 2
Komentáře Přidat